שאלות ותשובות

שאלות ותשובות2019-01-30T11:43:19+00:00

תהליך היעוץ הכלכלי כולל 4 פגישות בהן אנחנו אומדים את המצב הכלכלי הקיים, בודקים ביחד מה המטרות ואיזה יעדים היינו רוצים להציב (כמובן שיהיו ריאליים). במהלך הפגישות אנחנו ממפים ביחד את ההוצאות וההכנסות. קובעים סדר עדיפויות להוצאות השונות ובונים תקציב שוטף לעתיד, כמו כן שמים דגש על אירועים וצרכים שיתרחשו בעתיד עבורם נבדוק ביחד כיצד ניתן להתכונן.

אני בגישה שככל שהמשפחה תהייה מעורבת כך ייטב וכך רמת ההבנה והשיתוף תגבר, לכן אני ממליצה לעשות את ההליך בדרך משותפת באמצעות הנחיות מפורטות שלי.

תהליך הלווי הזוגי אינו תחום בזמן ומתבצע בפגישות שבועיות כל עוד הזוג מרגיש שיש מה לשפר. בתהליך נדבר על האתגרים העומדים בפני הזוג והמשפחה, נלמד כיצד לתקשר אחד עם השני על פי סגנונות התקשורת השונים. נעמוד על הדפוסים השונים וההרגלים השונים שכל אחד הביא ממשפחת המקור שלו. לעיתים תכופות רק הבנה של הדפוסים הללו מביא לפתרון מרבית הבעיות. נניח שמישהו גדל בבית חרדתי וחסכן והוא הבטיח לעצמו שהוא לא יהיה כמו הוריו, ולכן הוא מאמץ קיצוניות הפוכה לזאת הוא נהיה פזרן בכספים, ברגע שמפרקים את הגורמים להתנהגות ניתן להבין ולשנות דפוסים והתנהגויות שיתאימו לתא המשפחתי החדש.

לא חייבים להיות במשבר קטסטרופלי בכדי להגיע ליעוץ זוגי, גם זוגות שהיו רוצים לשפר את התקשורת בינהם. אם אתה שומע מאשתך אתה לא מבין אותי בכלל או אם את שומעת מבעלך משפטים כמו אני לא מבין מה את רוצה ממני, אפשר לשפר את התקשורת בעשרות מונים בעזרת תרגילים פשוטים של תקשורת.

יעוץ כלכלי לא מיועד רק למשפחות או יחידים שנקלעו למשבר, אני נתקלת במשפחות שאכן מרוויחות טוב ואפילו מעל השכר הממוצע במשק, לא נמצאות במינוס ואין להן הלוואות גדולות, אבל לרוב זה לא מספיק משום שאם הם רוצים להתקדם הם צריכים גם ללמוד לחסוך. נניח רוצים לנסוע לחו"ל פעם בשנה, כדאי לחסוך במהלך השנה.

בוודאי, לאור הניסיון שלי כרואת חשבון ראיתי הרבה בעלי עסקים שמגלגלים הרבה כסף בעסק אבל לא מצליחים לסגור את החודש. נוכל ביחד לבדוק את הכנסות והוצאות העסק, תמחור, שיווק ומה ההכנסה הרצויה מהעסק בכדי שהתא המשפחתי יוכל להתנהל בנינוחות וברוגע.

Call Now Button
WhatsApp chat